DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Inwestycja w języki

Drukuj
Odsłony: 3263

 Inwestycja w języki obce

Jest sprawą oczywistą, iż inwestycja w naukę języków obcych popłaca.

Daje szansę znalezienia lepszej pracy a nawet może stanowić bramę do międzynarodowej kariery. Nie ulega wątpliwości, że osoba ubiegająca się o pracę powinna posiadać jakieś umiejętności językowe. Obecnie na rynku pracy najbardziej ceniony jest język angielski, najchętniej wyspecjalizowany w konkretnej dziedzinie. Młodzież doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Wyniki badań wskazują, iż 70 % europejskich uczniów uczy się tego języka. Wskaźnik ten z roku na rok znacznie wzrasta, szczególnie w Europie środkowej i centralnej.

 

Oprócz języka angielskiego, w ostatnich latach coraz bardziej doceniane są języki wyszukane. Osoby posługujące się np. językami bałkańskimi czy skandynawskimi, są niezwykle wartościowe dla potencjalnych pracodawców. Nie wykluczone, iż językiem przyszłości może okazać się chiński. W wielu szkołach na zachodzie język ten jest językiem obowiązkowym. Również w Polsce z roku na rok coraz więcej studentów podejmuje naukę języka chińskiego, pomimo jego nieprzystępności. Jak się okazuje nauka egzotycznych języków staje się bardzo modna.

 

Dużą popularnością stają się również kursy specjalistyczne oferowane pracownikom przez nowoczesne firmy. Niestety jedynie firmy zatrudniające pracowników powyżej 1000 osób mogą sobie pozwolić na tego typu inwestycje. W roku 2011 na specjalistyczne kursy uczęszczało ok 80 % kadry zarządzającej, natomiast 60 % pracowników średniego szczebla oraz ok 70 % starszych specjalistów.

 

Osoby, które ukończyły jakikolwiek kurs językowy, mają pełne prawo do ubiegania się o certyfikat potwierdzający ukończenie kursu, który jest potwierdzeniem poziomu, na którym dana osoba się znajduje. Certyfikaty językowe są bardzo pożądane przez przyszłych pracodawców. Im większa ich ilość, tym większe szanse na pokonanie rywali na wymarzone stanowisko i znalezienie bardziej satysfakcjonującej pracy. Zatem nie bójmy się inwestować w naukę języków obcych.

Zagadnienia społeczne: w Warszawie sporym problemem jest rozpowszechnienie choroby alkoholowej, publiczne placówki oferują szeroką ofertę terapii, jednak oddziały detoksykacyjne refundowane przez NFZ mają obostrzone warunki przyjęcia. Jeżeli interesuje Was zagadnienie odtruć alkoholowych w Warszawie, lub szukacie lekarzy specjalistów, proponujemy odwiedzić serwis psychiatry w Warszawie. często ukazują się tam świeże publikacje na temat leczenia depresji, uzależnień, alkoholizmu, także z punktu widzenia zależności jako patologii społecznych.

 

Copyright © 2020 Konferencja Partnerstwa Wschodniego. Opieka nad stroną SEOmir.