DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Wymiany studentów

Drukuj
Kategoria: Wymiany studentów

 

PROGRAMY WYMIAN DLA STUDENTÓW

 

Wielu studentów marzy o wyjeździe za granicę jednak ze względu na wysokie koszta, niestety niewielu studentów na to stać. Zielonym światłem dla spełnienia tego typu marzeń okazują się wszelkiego rodzaju programy stypendialne, które otwierają przed młodym człowiekiem szerokie możliwości. Studia za granicą dają szanse na zdobycie niecodziennych doświadczeń, umożliwiają zawarcie nowych znajomości oraz pozwalają stać się bardziej samodzielnym. Obecnie sytuacja na polskim rynku pracy nie jest sprzyjająca nie tylko dla studentów. Już nie wystarczy dyplom czy gruntowne wykształcenie. Aby zainteresować swoją osobą przyszłego pracodawcę, należy przez cały czas zdobywać doświadczenie i na bieżąco uzupełniać dokumenty aplikacyjne. Aby skorzystać z programu wymiany studenckiej typu Erasmus, należy przede wszystkim mieć średnią ocen minimum 4,0 oraz dobrze znać jakiś język obcy. Potrzebna jest również pozytywna opinia opiekuna roku. Jeżeli chodzi o znajomość języków obcych, oczywiście najbardziej jest pożądana znajomość języka obowiązującego w kraju do którego zamierza się wyjechać. Niestety bardzo rzadko się zdarza, że student świetnie mówi po turecku, grecku czy nawet francusku. Z reguły w takim wypadku wystarczy dobra znajomość języka angielskiego. Program nauczania na zagranicznej uczelni często różni się od programu obowiązującego na uczelniach krajowych. Z reguły polskie uczelnie stawiają na ścisłe ukierunkowanie, programy kształcenia są tak skonstruowane, że obejmują konkretne przedmioty w sposób bardzo szczegółowy. Podczas gdy na zagranicznych uczelniach często wystarczy ogólne zrozumienie danej problematyki. Poza tym istnieją duże rozbieżności w zapotrzebowaniu na zawody w kraju i poza jego granicami. Z pewnością wynika to z rozbieżności społeczno – gospodarczej danych państw. Dlatego bardzo często na zagranicznej uczelni bardzo trudno jest znaleźć identyczny kierunek jak na macierzystej uczelni.

Decydując się na studia za granicą należy liczyć się z tym, iż stypendium okaże się niewystarczające do utrzymania. Studenci często poza zajęciami na uczelni decydują się na podjęcie pracy dorywczej. Dzięki temu często mogą sobie pozwolić na lepsze zwiedzanie kraju, rozrywki czy nawet większe zakupy.

Wyniki badań wskazują, iż osoby które brały udział programach wymian studenckich są bardzo cenione na rynku pracy w Polsce. Zdaniem pracodawców taki wyjazd świadczy o zaradności, odpowiedzialności, radzeniu sobie ze stresem czy braku problemu z adaptacją nowych warunków. A to bardzo pożądane cechy na każdym rynku pracy.

Niestety podczas studenckich zabaw i wycieczek często spożywany jest alkohol. Wtedy na cito poszukujemy oferty odtrucie alkoholowe, a jak wiemy nie każda jest profesjonalna. Szczególną ostrożność trzeba zachować gdy chodzi o młodych ludzi. Warto zapoznać się z ofertą leczenia uzależnień w Warszawie. Ta wyspecjalizowana placówka skupia się na HFA, czyli alkoholikach dobrze funkcjonujących, często studiujących lub wykonujących zawód lekarza, prawnika. To specyfika działania tej Kliniki pozwoliła jej zdobyć doświadczenie w leczeniu studentów.

Copyright © 2019 Konferencja Partnerstwa Wschodniego. Opieka nad stroną SEOmir.